Tonery Oryginalne

Tonery do drukarek i kserokopiarek produkowane przez producentów sprzętu drukującego między innymi przez HP, Canon, Xerox, Brother, Dell, Ricoh itp. Oryginalne tonery cechują się przede wszystkim wysoką jakością wykonania z naszych wyliczeń wynika, że reklamację tonerów oryginalnych zdarzają się niezwykle rzadko a jakoś wydruków nie pozostawia z reguły wiele do życzenia. Producenci tonerów przykładają też szczególną wagę do wysokiej jakości tonerów kolorowych na których w porównaniu do zamienników uzyskamy prawdziwą głębię kolorów. Jednak w przypadku tonerów kolorowych reklamację zdążają się częściej niż w przypadku tonerów monochromatycznych jednak w porównaniu do zamienników i tak skala reklamacji jest znikoma.

Oczywiście największym mankamentem tonerów oryginalnych jest ich wysoka cena. Coraz większa liczba producentów wprowadzają nowe modele sprzętu drukującego i tonerów do tych urządzeń zmniejsza wydajność materiałów eksploatacyjnych nie zmniejszając przy tym ceny tonerów. Powoduje to absurdalne sytuacje w których dochodzi do tego, że tonery do wybranych modeli drukarek stają się droższe niż te drukarki. Jest to na tyle ironiczne, że drukarki z reguły posiadają już toner startowy na mniej więcej połowę wydajności tonera normalnego.
Korzystanie z tonerów oryginalnych to spory wydatek i niejednokrotnie wybitnie nieopłacalny jednak jeśli zależy nam na wysokiej jakości a koszty nie grają dla nas istotniej roli to oryginalne tonery staną się dla nas idealnym rozwiązaniem.