Tonery HP

Tonery HP czyli oryginalne tonery do drukarek HP produkowane są przez giganta z USA w milionach sztuk rocznie. Jeden z największych producentów praktycznie co 12-24 miesiące wypuszcza na rynek urządzeń drukujących nowe sprzęty. Mimo iż elektronika w tym i drukarki stają się coraz tańsze to już sprawa jeśli chodzi o tonery do drukarek HP wygląda inaczej. Do najmniejszych drukarek koszt tonera to nadal około 200-250 zł natomiast jasno można zaobserwować, że wydajność tonerów jest znacznie niższa. HP utrzymuje ceny za toner na podobny poziomie zmniejsza wydajność swoich produktów. Zmusza przez takie działanie do częstszego wymiana tonerów w drukarkach.

Jak się jednak okazuje to rozwiązanie nie do końca zadowala klientów firmy HP. Spora część klientów mimo, iż nadal kupuje drukarki i urządzenia wielofunkcyjne HP to już nie tak często korzysta z tonerów oryginalnych. Zamienniki tonerów są coraz lepszej jakości w dodatku ich cena to niejednokrotnie 20-30% tonera oryginalnego. Dodatkowo wielu producentów tonerów zamiennych czy też zamienników udziela pełnej gwarancji na swoje produkty jak i na sprzęt drukujący. HP próbuje za wszelką cenę walczyć z firmami proponującymi alternatywne materiały eksploatacyjne. Jednak jak się okazuje często jest to walka z wiatrakami. Ponieważ na miejsce wprowadzenia jednego patentu przez HP powstaję kilka rozwiązań omijających ten paten jak to miało miejsce w przypadku tonerów CE505X.

Jednak dopóki oryginalne tonery firmy HP będą o wiele droższe od zamienników użytkownicy drukarek będą sięgali po tańsze rozwiązania. Nie można się im oczywiście dziwić gdy dochodzi do absurdalnych sytuacji w których toner do drukarki jest droższy od samej drukarki. Dlatego też należy szczególną uwagę zwrócić na cenę materiałów eksploatacyjnych takich jak tonery czy też bębny przed zakupem danego urządzenia lub ewentualnie zorientować się czy do danego sprzętu produkowane są już zamienniki i jakiej są one jakości