Tonery Brother

Firma Brother działa już od 1908r. Powstała w Japonii a jej produkty w Polsce zyskują coraz to większą popularność. Dzieje się tak niewątpliwe za sprawą niskich cen urządzeń drukujących jak i o wiele dłuższej gwarancji w porównaniu z drukarkami marki HP.

Niewątpliwe największym mankamentem urządzeń Brother jest bęben światłoczuły wymieniany osobno. W przypadku urządzeń np. HP w ogromnej większości bęben wymieniany jest wraz z tonerem więc kosztem dla klienta jest tylko jeden materiał eksploatacyjny. Natomiast w przypadku firmy Brother do wymiany średnio co 8-12 tonerów (w zależności od modelu urządzenia) wymagana jest wymiana bębna światłoczułego. Często nieświadomi użytkownicy przed zakupem sprzętu marki Brother sprawdzają tylko cenę tonera nie zwracając już uwagi, że w przypadku tego sprzętu materiałem eksploatacyjnym jest również bęben światłoczuły oznaczany z reguły przez firmę Brother przedrostkiem „DR”.

Niejednokrotnie pomocnym rozwiązaniem jest zastosowanie alternatywnego bębna czyli tak zwanego zamiennika jest o zazwyczaj o wiele tańszy niż bęben oryginalny i z reguły tak samo wydajny. Mimo wszystko przy zakupie urządzenia marki Brother, aby policzyć pełen koszt eksploatacji należy doliczyć również bęben jak koszt. Najlepiej przeliczyć ten koszt na koszt wydrukowania jednej strony i porównać do innych urządzeń drukujących wtedy otrzymamy wynik dzięki, któremu będziemy wiedzieć jakie urządzenie jest najtańsze w eksploatacji co przy dużej liczbie wydruków może mieć kolosalne znaczenie.